top of page

Kas izraisa augstu holesterīna līmeni

un kā ar to cīnīties?

Vecums

Iedzimtība

Neveselīgs uzturs

Fizisko aktivitāšu trūkums

Stress

Kaitīgi ieradumi

Pēcmenopauzes periods

Slimības

Kādi pārtikas produkti palīdz samazināt "sliktā" holesterīna līmeni?

Sabalansēts uzturs var palīdzēt samazināt holesterīna līmeni asinīs līdz pat 10%. Veiciet šīs darbības:

1️. Atteikties vai samazināt jebkādas dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas (gaļu, pienu, zivis, olas);

2️. Izvairieties no sāls, cukura, alkohola, tabakas, kafijas, rafinētiem miltu izstrādājumiem (maize, smalkmaizītes, cepumi);

3. Nelietojiet uzturā visus pārstrādātos pārtikas produktus (desas, zivju pirkstiņus, pelmeņus utt.)

4. Dietologi iesaka patērēt vairāk dārzeņus, augļus un citu produktus, kas palielina organisma „labā” un vienlaikus samazina „sliktā” holesterīna līmeni:

  • Avokado satur daudz fitosterīnu, kas palīdz samazināt sliktā holesterīna līmeni un paaugstināt labā holesterīna līmeni asinīs. Starp citu, daudz fitosterīnus var sastapt kviešu dīgļos, klijās, sezama sēklās, pistācijās, ķirbju sēklās, linu sēklās, saulespuķēs, mandelēs un olīveļļā.

  • Sarkanā rauga raudzētie rīsi ar tā aktīvo vielu Monakolīns K, ir iekļauti Eiropas Kardioloģijas biedrības vadlīnijās kā efektīvs holesterīna līmeni pazeminošs līdzeklis.

  • Ogas. Zemenes, mellenes, dzērvenes un avenes ir "labā" holesterīna attīstības katalizatori. Ogas var patērēt svaigas vai dzert to sulu. Apstrādes laikā pozitīvais efekts nemazinās.

  • Baltie kāposti. Šis dārzenis lietderības ziņā var konkurēt ar ķiplokiem. Tas ir dabisks līdzeklis "kaitīgu" vielu noņemšanai. Kāposti nevienā pārstrādes laikā nezaudē savas derīgās īpašības, tāpēc jūs varat patērēt gan svaigus, gan sautētus kāpostus.

  • Lielākā daļa zaļumu - pētersīļi, sīpoli, salāti - satur daudz bioloģisko savienojumu, kas palīdz atbrīvoties no “sliktajām” vielām un iegūt “labo”.

NatAspin pakuotes 1.png

Kontrolējiet asinsriti un holesterīna līmeni ar speciāli izstrādātu augu izcelsmes produktu - NatAspin Control.

Mīti par holesterīnu

Holesterīns ir slikts

Holesterīns ir būtisks ‘celtniecības materiāls’, kas ir daļa no cilvēka ķermeņa šūnām, saglabājot to membrānu stingrību. Un to sāka saukt par "sliktu", kad ārsti asinsvados atrada mērķa lipoproteīnus - aterosklerozes plāksnes, kas bija pilnas ar holesterīna "nogulsnēm". Tādējādi holesterīns kļūst slikts tikai tad, kad noteikts tā daudzums ir par daudz.

Tikai taukaini ēdieni palielina holesterīna līmeni

nteresanti, ka pat līdz 75 procentiem. Holesterīnu ražo pats ķermenis (galvenokārt aknās, zarnās) un tikai 25 procentus. Holesterīnu mēs saņemam ar dzīvnieku izcelsmes barību (augiem nav holesterīna).
Normāls ķermeņa svars, tieva ķermeņa uzbūve - nav garantijas, ka holesterīna līmenis būs normāls.

Holesterīns ir tikai cilvēkiem ar lieko svaru

Normāls ķermeņa svars un ķermeņa masas stiprums nenodrošina normālu holesterīna līmeni. Liekais svars tikai parāda, ka cilvēkam ir lielāks risks saskarties ar paaugstināta “sliktā” holesterīna līmeni.

Tā ir vecāka gadagājuma cilvēku problēma

Lai arī vairums cilvēku ar paaugstinātu holesterīna līmeni ir vecāka gada gājuma, visā pasaulē pastāv arī bērnu un pusaudžu aptaukošanās “epidēmija”, kas neizbēgami ir saistīta ar dislipidēmijas problēmu jaunajā paaudzē.

Tikai zāles pazemina holesterīna līmeni

Ikvienam jāievēro ārsta ieteikumi par medikamentiem. Ir svarīgi saprast, ka augsts holesterīna līmenis ir sarežģīta problēma, kurai nepieciešams komplekss risinājums. Nepietiek ar tā daudzuma samazināšanu asinīs, jo tas nepalīdz pilnībā atjaunot traucēto asinsriti, samazināt asins recekļu (trombu) risku, nomākt iekaisuma procesus asinsvados - kuru kritiskās sekas ir insults, sirdslēkme utt. Tāpēc diēta ir būtiska ikvienam, kam ir augsts holesterīna līmenis, bet vēl nav izrakstīti medikamenti. Kompleksā holesterīna līmeņa kontroles formula var sastāvēt no dažādām augu vielām.

NatAspin pakuotes 1.png

Kontrolējiet asinsriti un holesterīna līmeni ar speciāli izstrādātu augu izcelsmes produktu -

NatAspin Control.

Kādam ir jābūt holesterīna līmenim?

Nav viena holesterīna līmeņa ierobežojuma

Ne vēlāk kā pēc 40 gadu vecuma ir jāuzrauga "sliktā" holesterīna līmenis asinīs. Tomēr nav viena holesterīna līmeņa, ko varētu piemērot visiem pacientiem. Piemēram, ja pacients ir vesels, viņam iepriekš nav bijusi sirds un asinsvadu slimība, likme ir mazāka par 3 milimoliem litrā. Ja cilvēkam ir cukura diabēts, paaugstināts asinsspiediens, kā arī nieru slimība, viņš tiek iekļauts augsta riska pacientu sarakstā. Tas nozīmē, ka zema blīvuma vai "sliktā" holesterīna slieksnis ir vēl zemāks - mazāks par 2,6 milimoliem litrā. Ja pacients tiek ārstēts no koronārās sirds slimības vai insulta, viņam ir smaga nieru mazspēja vai ļoti augsts asinsspiediens vai viņam ir sarežģīts diabēts, viņš pieder augsta riska grupai. Tas nozīmē, ka zema blīvuma holesterīnam jābūt mazākam par 1,8 milimoliem litrā.

 

Tas nozīmē, ka viena zema blīvuma holesterīna robeža nevar būt visiem. Tāpēc, lūdzu, konsultējieties ar ārstu par holesterīna līmeņa kontroli.

Pārbaudiet asins analīzes un to vērtības:

Kopējais holesterīna līmenis
Zem 5.2 mmol/L 
5.2-6.2 mmol/L
Virs 6.2 mmol/L 
ZBL holesterīns
Zem 1.8 mmol/L 
Zem 2.6 mmol/L 
Zem 3.0 mmol/L
4.1-4.9 mmol/L
Virs 4.9 mmol/L 
ABL holesterīns
Zem 1 mmol/L (Vīriešiem)
Zem 1.3 mmol/L (Sievietēm)
1-1.3 mmol/L (Vīriešiem) 
1.3-1.5 mmol/L (Sievietēm)
1.6 mmol/L un augstāk
Triglicerīdi
Zem 1.7 mmol/L 
1.7-2.2 mmol/L
2.3-5.6 mmol/L
5.6 mmol/L un augstāk 

Jo vairāk, jo sliktāk
Norma
Paaugstināts
Pārāk augsts
Jo mazāks, jo labāks
Norma cilvēkiem ar sirds slimībām vai augstu sirdslēkmes risku
Norma cilvēkiem ar sirds slimībām vai sirdslēkmes risku
Norma
Pārāk augsts
Ļoti augsts
Jo vairāk, jo labāk
Pārāk mazs
Pārāk mazs
Pazemināts
Pazemināts
Norma
Nozīme
Norma
Paaugstināts
Pārāk augsts
Ļoti augsts

NatAspin pakuotes 1.png

Kontrolējiet asinsriti un holesterīna līmeni ar speciāli izstrādātu augu izcelsmes produktu -

NatAspin Control.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU
bottom of page